29 Dub

SWE – CZE 1 : 6; Druhá výhra Čechů na MS Ostrava a postup do čtvrtfinále

Aby měl český tým jistý postup do čtvrtfinále, musel v neděli porazit tým Švédska. Svůj úkol Češi splnili na 100% a porazili Švédy výsledkem 1:6!

Před bouřlivým publikem se blísknul hned ve druhé minutě Jiří Raul, když střelil svůj první gól na šampionátu. Druhý gól museli sice prověřovat video rozhodčí, ale nakonec byl uznán a jeho střelcem se stal Michal Geier. Pak ale přišla chyba při střídání českého výběru, která byla potrestána vyloučením. Švédové neváhali a rychle přesilové hry využili, když Ingwarsson v rychlém přečíslení umístil puk za Vápenkova záda na 1:2. Češi i přesto vedli dál ofenzivní hru a i přes upornou obranu Švédů se Pavlovi Doležalovi podařilo v poslední minutě 1.třetiny skórovat na 1:3 pro Čechy.

Ve druhé třetině se švédský tým v podstatě nedostal ke střele, zatímco český tým ostřeloval švédského brankáře jednou střelou za druhou a v 19.minutě zápasu po vydařené akci Tomáše Kvocha a Zdeňka Krupičky, druhý jmenovaný umístil puk do soupeřovy branky a posunul stav na 1:4.

Třetí třetina byla zpočátku ve znamení poněkud nesoustředěného hokeje na obou stranách. Po několika útocích se konečně podařilo ve 40.minutě skórovat Zdeňkovi Háblovi na 1:5 a následně Michalu Geierovi na konečný stav 1:6.

Zítra je na mistrovství světa volný den. Češi nastoupí k poslednímu zápasu ve skupině v úterý 30.4. ve 20:00 proti Itálii a v tomto zápase se  rozhodne, zda český tým bude nastupovat do čtrtfinále z výhodnější první příčky nebo méně výhodné druhé. Ale o tom více v úterý opět za přítomnosti kamer České televize na ČT Sport a v přímém přenosu.